Aby terapia NAD+ była jak najbardziej efektywna, musimy pamiętać, żeby się do niej odpowiednio przygotować.
W pierwszej kolejności zalecamy wykonać odpowiednie badania określające obecny stan zdrowia pacjenta.
Na podstawie analizy wyników tych badań, lekarz stworzy indywidualny plan terapii. Dobierze odpowiednią dawkę NAD+ do potrzeb pacjenta.
Pamiętajmy, że wiele czynników ma wpływ na to, jaką ilość, z jaką częstotliwością i jak długo pacjent powinien uzupełniać NAD+ w swoim organizmie.
Oto niektóre z nich:
1. Wiek pacjenta.
– Im człowiek jest starszy, tym jego organizm produkuje mniej NAD+ a to ma negatywny wpływ na nasz stan zdrowia, na funkcje mózgu oraz pojawiają się widoczne efekty starzenia się naszego ciała, takie jak zmarszczki, wypadanie włosów, problemy z pamięcią czy słabsza odporność na choroby i wszelkie wirusy.
2. Alkohol.
– Jeśli pijemy alkohol, to sama terapia z zastosowaniem NAD+ będzie na pewno dłuższa, aby jej efekty były widoczne.
– Jak wiemy alkohol ma negatywny wpływ na wiele funkcji naszego organizmu, dlatego, aby terapia była jak najbardziej skuteczna, zaleca się ograniczenie picia alkoholu.
3. Papierosy.
– Palenie papierosów także ma negatywny wpływ na produkowaną ilość NAD+ w naszym organizmie. Dlatego zaleca się ograniczenie lub rzucenie palenia, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty terapii z NAD+
4. Używki
– Narkotyki mają destrukcyjny wpływ na nasz stan zdrowia, powodują osłabienie organizmu oraz blokują produkcję NAD+ przez nasz organizm. Terapia z podaniem NAD+ na pewno może być z tego powodu wydłużona.
5. Sen.
– Zaleca się, aby człowiek spał nie mniej niż 7h dziennie, aby jego organizm nie starzał się szybciej i nie tracił cennego NAD+. Dlatego dobry sen, pomoże w terapii z NAD+ i sprawi, że terapia będzie jeszcze bardziej skuteczna.
6. Dieta.
– Odpowiednia dieta i to, co jemy ma również wpływ na to jak szybko starzeje się nasz organizm i jak szybko tracimy cenne NAD+. Jeśli jemy odpowiedzialnie, unikamy cukru, niezdrowych tłuszczów i liczymy kalorie, to na pewno nasz stan zdrowia i poziom NAD+ będzie na odpowiednio wysokim poziomie.
7. Choroby przewlekłe
– Wszystkie choroby przewlekłe mają wpływ na obniżony poziom NAD+ w naszym organizmie. Jego uzupełnienie może poprawić stan zdrowia pacjenta.
WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTA:
1. Lekarz przygotowuje indywidualny plan terapii na podstawie analizy badań pacjenta i ogólnego stanu zdrowia.
2. Lekarz określa zalecaną długość terapii oraz podawaną dawkę NAD+
3. Po zakończonej terapii z NAD+ należy powtórzyć badania i na podstawie ich wyników lekarz oceni, w jakim stopniu poprawiono poziom NAD+ w organizmie i jak bardzo poprawił się ogólny stan zdrowia pacjenta.
4. Pacjent powinien okazać lekarzowi swoją historię choroby, jeśli taka była już na pierwszej konsultacji w klinice lub online poprzez wysłanie jej wcześniej drogą mailową.
5. Potrzebne badania do terapii z NAD+ można wykonać w dowolnej placówce ALAB, DIAGNOSTYKA czy Szpitalu. 100 metrów od naszej kliniki znajduje się punkt pobrań, w którym otrzymują Państwo 10% rabatu na wszystkie badania. Należy pojawić się u nas wcześniej, odebrać skierowanie i udać się do punktu pobrań. Wyniki badań są na następny dzień roboczy.