fbpx
Klinika stomatologii Warszawa Wola

Endodoncja Warszawa Wola

Strona główna Stomatologia Endodoncja

Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe)

Ratunek dla poważnie zainfekowanych zębów.

Leczenie kanałowe może uratować zęby z poważnymi infekcjami oraz umożliwić ich odbudowę.

Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem zębów z infekcją miazgi. Procedura polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z komory chorego zęba, a następnie dokładnym jej oczyszczeniu, wypełnieniu i zabezpieczeniu kanału korzeniowego przed ponownym zarażeniem tkanek okołowierzchołkowych.

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Gdy dojdzie do zainfekowania miazgi, a pacjent chce zachować ząb i jego funkcjonalność. 
Najczęstsze podstawy do leczenia kanałowego to:

Ropienie i torbiele

powodujące dyskomfort i ból

Urazy zębów

takie jak zwichnięcia lub złamania

Nieleczona próchnica

w przypadku głębokich ubytków

Leczenie kanałowe w Health&Beauty Clinic

W trakcie leczenia kanałowego stosujemy nowoczesny sprzęt, który gwarantuje sprawne i skuteczne leczenie o wysokiej jakości.

Leczenie kanałowe jest znacznie bardziej opłacalne i mniej inwazyjne niż usunięcie zniszczonego zęba i jego zastąpienie mostem protetycznym lub implantem. Co więcej, zaawansowany technologicznie sprzęt minimalizuje ryzyko powikłań oraz zapewnia pacjentom pełen komfort podczas zabiegu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z naszych usług.

poczatkowe objawy

Początkowe objawy

Zapalenie miazgi zęba objawia się jego nieustającym, nocnym lub nawracającym bólem. Jeżeli zauważysz takie objawy, zgłoś się do stomatologa.

Znieczulenie miejscowe

Aby zagwarantować pacjentom najwyższy komfort zabiegi z zakresu endodoncji przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Przed leczeniem endodontycznym

Przed podjęciem leczenia endodontycznego stomatolog zaleci wykonanie zdjęcia radiologicznego lub tomografii. Ma to na celu ocenę, ile kanałów ma ząb, który będzie leczony, a także czy nie ma przeciwwskazań do podjęcia leczenia endodontycznego. Lista przeciwwskazań do wykonania leczenia endodontycznego jest krótka. Najczęściej leczenia kanałowego nie stosuje się w przypadku przebytych chorób wsierdzia, wstawionej zastawki czy w przypadku niektórych wrodzonych chorób serca. Leczenie endodontyczne może być wykonywane u kobiet ciężarnych, jednak w przypadku ciąży zagrożonej konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym ciąże.

Przebieg leczenia kanałowego

Jeszcze do niedawna leczenie endodontyczne kojarzyło się z długim procesem, obejmującym kilka wizyt. Dzięki rozwojowi stomatologii obecnie leczenie kanałowe można wykonać nawet na jednej wizycie. Nastawić się jednak należy na dłuższy pobyt w gabinecie stomatologicznym. Pierwszym etapem leczenia jest zabezpieczenie zęba koferdamem, jego otwarcie i usunięcie próchnicy. Następnie kanały korzeniowe należy oczyścić ze zmienionej chorobowo miazgi. Dokładne usunięcie zainfekowanej miazgi gwarantuje skuteczność leczenia. Endodonta przy użyciu endometru oraz – coraz częściej – mikroskopu operacyjnego dokładnie opracowuje i dezynfekuje kanały. Następnie wypełnia je specjalną masą, zwaną gutaperką. Następnie zakłada wypełnienie. Dzięki leczeniu endodontycznemu możliwe jest utrzymanie zębów, które w innym wypadku musiałyby zostać usunięte.

Endodoncja przy użyciu mikroskopu

Ze względu na fakt, że pole operacyjne w jamie ustnej jest niewielkie i dość ograniczone, coraz częściej wśród wyposażenia gabinetu stomatologicznego znaleźć można także mikroskop operacyjny. Stosuje się go zwłaszcza w leczeniu endodontycznym. Dzięki powiększeniu, jakie daje mikroskop, możliwe jest dokładne oczyszczenie kanałów czy usunięcie z kanału złamanego narzędzia endodontycznego. Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu może być wykonana także w leczeniu bardziej skomplikowanych przypadków, takich jak na przykład ponowne leczenie endodontyczne. 

NASI SPECJALIŚCI

lek. dent. wioletta słapek stomatolog warszawa wola

lek. dent. Wioletta Słapek

Stomatolog

lek. dent. Michał Portas

Stomatolog

Ceny usług

Klinika stomatologii Warszawa Wola
ZabiegCena
Leczenie – 1 kanał 700 zł
Leczenie – 2 kanały900 zł
Leczenie – 3 kanały 1100 zł
Leczenie – 4 kanały 1300 zł
Re-endo zęba 1-kanałowego900 zł
Re-endo zęba 2-kanałowego1150 zł
Re-endo zęba 3-kanałowego1350 zł
Re-endo zęba 1-kanałowego1600 zł
Usuniecie złamanego narzędzia z kanałuod 200 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowymod 200 zł
Wkład z włókna szklanegood 300 zł
Konsultacja endodontyczna150 zł

Dla naszych pacjentów oferujemy elastyczne warunki płatności na wszystkie zabiegi. Zapewniamy możliwość rozłożenia kosztów na płatności częściowe, regulowane w trakcie kolejnych etapów leczenia, lub skorzystanie z opcji rat 0%. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym zespołem, który chętnie udzieli szczegółowych informacji oraz wsparcia w dostosowaniu płatności do indywidualnych potrzeb.

Pytania dotyczące endodoncji

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem miazgi zęba, czyli tkanek znajdujących się wewnątrz zęba.

Leczenie endodontyczne jest niezbędne w przypadku uszkodzenia miazgi zęba, które może prowadzić do nieodwracalnych zmian i bólu. Bez leczenia, infekcja może przenieść się na okoliczne tkanki i spowodować poważne powikłania.

Objawy, które mogą wskazywać na potrzebę leczenia endodontycznego, to ból zęba, wrażliwość na ciepło lub zimno, obrzęk okolicy zęba, przewlekłe zapalenie dziąseł, a także pojawienie się pęcherzyka na dziąśle.

Wybierając naszą klinikę, zyskujesz dostęp do doświadczonych specjalistów, nowoczesnego sprzętu i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Nasza lokalizacja na Woli ułatwia dostęp, a wysoka jakość usług gwarantuje satysfakcję i najlepsze wyniki leczenia.

Jeśli odczuwasz ból zęba, który wymaga leczenia kanałowego, nie zwlekaj z wizytą. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na szybką konsultację. Zapewniamy priorytetowe terminy dla przypadków pilnych, aby jak najszybciej złagodzić Twój ból i rozpocząć leczenie.

Podczas leczenia endodontycznego stomatolog usuwa uszkodzoną miazgę, oczyszcza kanały korzeniowe i wypełnia je materiałem, który zapobiega dalszej infekcji.

Zazwyczaj podczas leczenia endodontycznego zastosowanie jest znieczulenia, co powoduje, że pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu mogą pojawić się pewne dolegliwości, takie jak wrażliwość na ciepło lub zimno, ale są one zwykle krótkotrwałe i ustępują samoistnie.

Najlepszym sposobem na zapobieganie potrzeby leczenia endodontycznego jest regularna higiena jamy ustnej, w tym szczotkowanie zębów, nitkowanie i stosowanie płukanek. Wizyty u dentysty co pół roku umożliwią wcześniejsze wykrycie ewentualnych zmian chorobowych i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Dołącz do naszego newslettera i odbierz kod rabatowy -10% na Twój pierwszy zabieg! Zapisując się, będziesz na bieżąco z najnowszymi promocjami, trendami i specjalnymi ofertami. Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Klinika medycyny estetycznej i stomatologii Warszawa Wola

KONTAKT

ADRES

GODZINY OTWARCIA

PON. – PT. 8:00 – 21:00
SOBOTA 9:00 – 18:00
NIEDZIELA 9:00 – 17:00

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ BOOKSY

ZAOBSERWUJ NAS NA SOCIAL MEDIACH!

Strona ©Health&Beauty Clinic stworzona przy pomocy Royal Elementor Addons