fbpx
Klinika stomatologii Warszawa Wola

Terapia NAD+ Warszawa

Strona główna Nad+
nad+ warszawa wola

NAD+ czyli SERUM MŁODOŚCI

Wyobraź sobie, że w naszych organizmach pracuje strażnik regulujący tempo procesu starzenia się organizmu. Takim strażnikiem jest tytułowy NAD+. Gdy z wiekiem jego aktywność spada, zaczynają być widoczne zęby czasu na metabolizmie i sprawności fizycznej oraz mentalnej. Nie ma jednak tego złego, bo zbrojąc się w odpowiednią wiedzę o NAD+ zyskamy możliwość jego ochrony i sprawienia, by stare lata, nie były aż tak stare.

Koszt

od 600 zł

Czas

od 30 min

Wymagane badanie krwi

tak

Jeśli nie masz wykonanych badań, to możesz wykonać je w naszej klinice.  Zachęcamy do skorzystania z naszych usług diagnostycznych, aby zwiększyć świadomość swojego stanu zdrowia i wcześniej wykryć ewentualne choroby.

Wymagane badania:
– Morfologia krwi obwodowej
– Białko całkowite
– Mocznik
– Kreatynina
– ALT/AST
– Jonogram
– Pakiet metaboliczny

Oferta NAD+

Terapia CEO

Terapia - Maksymalna Wydajność

Czas trwania: 60 - 90 minut

Ten rodzaj terapii jest idealny dla osób w ciągłym biegu, którym zależy na rezultatach. 

Skład: większa dawka NAD+ (500mg), witamina C, magnez, wapń, witamina B, arginina, lizyna, tauryna, glutation

Cena: 1500 zł

Terapia - Smart-Aging

Czas trwania: 40 - 60 minut

Ten rodzaj terapii jest przeznaczony dla osób, którym zależy na spowolnieniu starzenia.

Skład: NAD+ (350 mg), glutation, B1, B2, B6, B12, Q10

Cena: 1000 zł

Leczenie nadmiernej potliwości Warszawa Wola

Terapia - Forever Young

Czas trwania: 40 - 60 minut

Ten rodzaj terapii jest przeznaczony dla osób, którym zależy na zachowaniu sprawności umysłu i spowolnieniu starzenia. 

Skład: NAD+ (250 mg), glutation

Cena: 800 zł

Co to jest NAD+?

komórki

NAD+ to dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy (ang. nicotinamide adenine dinucleotide), czyli koenzymatyczna forma aktywna witaminy B3NAD+ to kosubstrat ograniczający tempo pracy sirtuin, czyli enzymów, które są kluczowymi regulatorami szlaków przetrwania i funkcji mitochondriów w komórkach śródbłonka. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że wraz z wiekiem zmniejsza się dostępność komórkowego NAD+, co jest krytyczną siłą napędową procesów starzenia. Na poparcie tej teorii wykazano, że wzmocnienie biosyntezy NAD+ wydłuża żywotność organizmów niższych i poprawia zdrowie w mysich modelach starzenia.

NAD+ został pierwotnie odkryty przez Hardena i Younga w 1906 roku jako czynnik, który może zwiększyć szybkość fermentacji w ekstraktach drożdżowych. W kolejnych latach NAD+ został określony jako nukleotyd odgrywający rolę w reakcjach REDOX.

Naturalny cykl życiowy

mózg

Gospodarka NAD+ odgrywa krytyczną rolę w procesach starzenia się organizmu. Zmiana jego zachowania w ciągu upływających lat życia jest jednym z głównych powodów starzenia się ludzkiego ciała. Jest dobrze udokumentowane, że dostępność NAD+ zmniejsza się z wiekiem, zmniejszając aktywność sirtuin i wpływając na komunikację między jądrem a mitochondriami na poziomie komórkowym, a także między podwzgórzem a tkanką tłuszczową na poziomie ogólnoustrojowym. Te dynamiczne procesy komórkowe i ogólnoustrojowe przyczyniają się do rozwoju zaburzeń funkcjonowania organizmu i patogenezy chorób związanych z wiekiem.

Łagodząc spadek NAD+ lub wymuszając jego wzrost, poniekąd hackujemy nasz organizm, zyskując większą sprawność organizmu na starość.

Badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że NAD+ odgrywa kluczową rolę w procesach przemian enzymatycznych zachodzących w mitochondriach, a wszelkie zakłócenia w tym obszarze mają istotny wpływ na zdrowie człowieka. Optymalizacja poziomu NAD+, na przykład poprzez suplementację, wykazuje zdolność do odwracania zmian charakterystycznych dla różnych chorób związanych z wiekiem.

Proporcja NAD+ do NADH

Stosunek tych dwóch form NAD uważany jest za wykładnik zdrowia. Więcej formy zredukowanej, czyli NAD+, to obszerniejsze korzyści zdrowotne. Zwiększona kumulacja NADH z kolei wpływa na różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania komórek, doprowadzając nawet do ich śmierci. Proporcja przesuwa się na korzyść NADH w wielu patologicznych stanach. Wraz z poprawą zdrowia proporcja się normuje lub podchodząc do problemu z innej strony, wzrost NAD+ może się przyczyniać do złagodzenia patologicznego stanu.

Do tanga trzeba dwojga, czyli NAD+ i sirtuiny

„Sirtuiny” oraz „NAD+” to dwa gorące pojęcia w anti-agingu. Wiele zabiegów przeciwstarzeniowych ma na celu wpływ właśnie na któryś z tych czynników, a w naszych organizmach działają one w bardzo bliskiej relacji. Gdy spada dostępność NAD+, a co za tym idzie też działanie sirtuin, osłabia się komórkowa komunikacja pomiędzy jądrem a mitochondriami. Niedobór NAD+ i wywołany przez niego spadek aktywności SIRT1 powoduje stan pseudohipoksji, któremu towarzyszy wzrost i stabilizacja czynnika HIF-1α (czynnik indukowany hipoksją 1α). Nam się to nie podoba, bo sprzyja to m.in. rozwojowi nowotworu. Osłabienie SIRT1 ogranicza również funkcje PGC-1α i FOXO1, co skutkuje ograniczeniem biogenezy mitochondriów, metabolizmu oksydacyjnego i szlaków obrony antyoksydacyjnej. To również nam się nie podoba.

Spadek NAD+ to również zaburzenia komunikacji na poziomie ogólnoustrojowym. Chodzi konkretnie o komunikację między podwzgórzem, które jest uznawane za ośrodek kontroli starzenia, a tkanką tłuszczową, która z kolei jest modulatorem starzenia. Tkanka tłuszczowa zdalnie kontroluje podwzgórze poprzez wydzielanie eNAMPT. Kiedy dostępność NAD+ spada wraz z wiekiem, prawdopodobne jest, że w tkance tłuszczowej zostanie zakłócone wydzielanie enzymatycznie aktywnego eNAMPT, tak że podwzgórze nie będzie w stanie syntetyzować odpowiednich poziomów NAD+ z krążącego NMN dla jego funkcji. Z drugiej strony podwzgórze kontroluje otyłość poprzez szlak sygnałowy zależny od SIRT1. W podwzgórzu grzbietowo-przyśrodkowym (DMH) SIRT1 i jego partner wiążący Nkx2-1 odgrywają ważną rolę w regulacji starzenia i długowieczności.

Pętla sprzężenia zwrotnego między podwzgórzem a tkanką tłuszczową, w której pośredniczy połączenie między NAD+ i SIRT1 w każdym z tych organów, ma kluczowe znaczenie, przyczyniając się do utrzymania fizjologii na prawidłowym poziomie. Złamanie tej bliskiej zależności między NAD+ i sirtuinami (szczególnie SIRT1) w każdej z tych tkanek prowadzi do pogorszenia komunikacji między podwzgórzem a tkanką tłuszczową, co skutkuje ogólnoustrojowym pogorszeniem funkcji organizmu z wiekiem i ostatecznie nawet ogranicza długość życia.

Jak zwiększyć ilość NAD+?

Wielu badaczy w swoich publikacjach podkreśla, że zwiększanie dostępności NAD+ ma duży potencjał w redukowaniu ryzyka chorób metabolicznych i innych, które często ujawniają się z wiekiem, oraz w spowalnianiu efektów starzenia.

W naszej klinice pod opieką lekarza umożliwiamy zwiększenie poziomu NAD+ w organizmie. Sama terapia jest bardzo bezpieczna, pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza i podejścia do niej w sposób cykliczny. Organizm należy co jakiś czas uzupełnić o NAD+. 

Stosujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta – w niektórych przypadkach wystarczające okaże się jedynie kilka jednostek NAD+, podczas gdy dla innych pacjentów znacznie lepsze efekty przyniesie kilkutygodniowa terapia.

Umów się na bezpłatną konsultację z lekarzem i dowiedz się, czym jest NAD+ oraz w jaki sposób może Ci pomóc, abyś znów poczuł się młodo.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem

Przed wizytą zastanów się, dlaczego chcesz poddać się zabiegowi. Jeśli masz wątpliwości, pomożemy Ci w odpowiednim wyborze. Dodatkowo możesz u nas od razu pobrać krew do wykonania badań. Wyniki badań krwi będą niezbędne naszemu specjaliście do ułożenia najlepszej terapii. To ważne, aby dawkę witamin ustalił specjalista, ponieważ nieodpowiednia ich ilość może być szkodliwa dla Twojego zdrowia.

W dniu zabiegu

Przeprowadzimy z Tobą krótką rozmowę i wyjaśnimy dokładny przebieg terapii. Dodatkowo specjalista oceni Twój stan zdrowia poprzez pomiar ciśnienia, tętna oraz temperatury. Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas trwania procedury, sprawdzimy również, czy nie jesteś uczulony na żadne podawane substancje.

Przeprowadzenie zabiegu

Zabieg trwa od 45 do 90 minut, w zależności od dawki i ilości witamin. NAD+ i inne niezbędne składniki otrzymasz w formie kroplówki, ponieważ jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda na dostarczenie niezbędnych substancji do organizmu. 

Znane osoby już korzystają z NAD+

Terapie NAD+ cieszą się coraz większą popularnością na świecie. Z kroplówek korzystają już takie gwiazdy jak Justin Bieber, Hailey Bieber, Kendall Jenner, Olivia Culpo.

W Polsce NAD+ dopiero jest nowością, ale z kroplówek korzystali tacy celebryci jak Anna Lewandowska czy Grzegorz Fąfara.

 

Ceny usług

Klinika stomatologii Warszawa Wola

Do terapii z NAD+ potrzebne jest przedstawienie wyników badań krwi, nie starsze niż 6 miesięcy. W razie braku posiadania takich wyników można wykonać takie badania u nas w klinice.  Wyniki badań otrzymujemy jeszcze tego samego dnia.

ZabiegCenaCena - minimum 3 zabiegiCena - minimum 5 zabiegów
Terapia - Maksymalna Wydajność NAD+ 500mg1500 zł1300 zł1000 zł
Terapia - Smart-Aging NAD+ 350mg1000 zł800 zł700 zł
Terapia - Forever Young NAD+ 250mg800 zł700 zł600 zł

Dla naszych pacjentów oferujemy elastyczne warunki płatności na wszystkie zabiegi. Zapewniamy możliwość rozłożenia kosztów na płatności częściowe, regulowane w trakcie kolejnych etapów leczenia, lub skorzystanie z opcji rat 0%. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym zespołem, który chętnie udzieli szczegółowych informacji oraz wsparcia w dostosowaniu płatności do indywidualnych potrzeb.

Źródła naukowe

NAD+ Metabolism in Cardiac Health, Aging, and Disease 
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34843394/

Resveratrol as a Potential Therapeutic Candidate for the Treatment and Management of Alzheimer’s Disease https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26845555/

Role of NAD+ in regulating cellular and metabolic signaling pathways https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33609766/

The Effect of Antioxidant Supplementation on Fatigue during Exercise: Potential Role for NAD+ https://www.mdpi.com/2072-6643/2/3/319

Therapeutic potential of nicotinamide adenine dinucleotide (NAD) https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0014299920302508?via%3Dihub

Age Related Changes in NAD+ Metabolism Oxidative Stress and Sirt1 Activity in Wistar Rats https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0019194

It takes two to tango: NAD+ and sirtuins in aging/longevity control
https://www.nature.com/articles/npjamd201617

NAD+ homeostasis in human health and disease
https://www.embopress.org/doi/full/10.15252/emmm.202113943

NAD+ Intermediates: The Biology and Therapeutic Potential of NMN and NR
https://www.cell.com/cell-metabolism/fulltext/S1550-4131(17)30670-8

NAD+ metabolism and its roles in cellular processes during ageing
https://www.nature.com/articles/s41580-020-00313-x

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Dołącz do naszego newslettera i odbierz kod rabatowy -10% na Twój pierwszy zabieg! Zapisując się, będziesz na bieżąco z najnowszymi promocjami, trendami i specjalnymi ofertami. Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!

Klinika medycyny estetycznej i stomatologii Warszawa Wola

KONTAKT

ADRES

GODZINY OTWARCIA

PON. – PT. 8:00 – 21:00
SOBOTA 9:00 – 18:00
NIEDZIELA 9:00 – 17:00

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ BOOKSY

ZAOBSERWUJ NAS NA SOCIAL MEDIACH!

Strona ©Health&Beauty Clinic stworzona przy pomocy Royal Elementor Addons