Trycholog Warszawa Wola

Strona główna Trycholog
włosy warszawa wola

TRYCHOLOG - BADANIE TRICHOSKOPOWE

Trychologia, znana również jako trichologia, to stosunkowo nowa dziedzina skoncentrowana na chorobach włosów. Wybierając Health and Beauty Clinic, masz pewność, że badania przeprowadzi wykwalifikowany lekarz. W diagnostyce stosujemy trychoskopię, czyli nieinwazyjną metodę badania stanu włosów i skóry głowy, znana również jako badanie trichoskopowe lub trychologiczne.

CZYM ZAJMUJE SIĘ TRYCHOLOG?

Trycholog to specjalista, który koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Jego zadaniem jest zidentyfikowanie przyczyn problemów, a następnie opracowanie indywidualnego planu leczenia i pielęgnacji. Kluczowym elementem pracy trychologa jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem oraz wykonanie badania trichoskopowego. Podczas tego badania, wykorzystując dużą powiększenie, dokładnie ogląda i fotografuje trzy obszary głowy – czołowy, skroniowy i potyliczny, co pozwala na ustalenie dalszej strategii leczenia.

W “Health and Beauty Clinic” w Warszawie oferujemy nowoczesne badania trychologiczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Nasz zespół trychologów jest nie tylko kompetentny i zaufany przez klientów, ale również wykorzystuje swoją wiedzę praktycznie, aby przynieść korzyści pacjentom.

Podczas konsultacji trychologicznej otrzymasz kompleksowe informacje dotyczące Twojej wstępnej diagnozy i zalecanych metod leczenia. Może to obejmować rekomendację dodatkowych konsultacji ze specjalistami z innych dziedzin, jak również zmiany w pielęgnacji i stylu życia. Bierzemy pod uwagę różnorodne aspekty, ponieważ wiele czynników może wpływać na zdrowie włosów, w tym stres, szybkie tempo życia, dieta, genetyka czy dotychczasowe choroby. Nasz zespół w “Health and Beauty Clinic” jest gotowy wspierać Cię w procesie odzyskiwania zdrowych włosów.

Z JAKIMI PROBLEMAMI WARTO SIĘ UDAĆ DO TRYCHOLOGA?

Wstępne badanie trychoskopowe umożliwia szybkie postawienie diagnozy i rozpoznanie symptomów. Nasz specjalista może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych oraz niezbędnych konsultacji. Podczas wizyty dokładnie analizujemy cebulki włosów, stan skóry głowy oraz ewentualne schorzenia z nią związane. Następnie ustalamy przyczyny problemów z włosami i dobieramy indywidualne leczenie oraz metodę pielęgnacji.

Warto pamiętać, że wypadanie włosów może być sygnałem złego stanu zdrowia lub kondycji psychicznej. Czasem jest to też skutek uboczny wydarzeń, które miały miejsce kilka miesięcy wcześniej, ponieważ włosy reagują z opóźnieniem, co wiąże się z fazami ich wzrostu.

Jeśli na skórze głowy pojawiają się objawy takie jak świąd, nadmierne łuszczenie, czy łojotok, to dobry moment, aby skonsultować się z trychologiem. Nasi specjaliści są również w stanie zdiagnozować różne przyczyny problemów z włosami, takie jak łamliwość czy osłabienie, i zaproponować odpowiednie metody leczenia.

PRZYKŁADY CHORÓB I PROBLEMÓW SKÓRY GŁOWY

Podczas wizyty u naszych trychologów koncentrujemy się na dokładnym zbadaniu i diagnozowaniu następujących stanów:

  • Wypadanie włosów: różne przyczyny i rodzaje wypadania włosów,
  • Łysienie androgenowe: częsta forma łysienia związana z hormonami,
  • Łysienie mechaniczne: wynikające z uszkodzeń mechanicznych skóry głowy,
  • Łysienie wynikające z zaburzeń hormonalnych: spowodowane nierównowagą hormonalną,
  • Łysienie plackowate: charakteryzujące się pojawieniem się okrągłych obszarów bez włosów,
  • Łysienie bliznowaciejące: gdy utrata włosów wiąże się z bliznowaceniem skóry głowy,
  • Łysienie telogenowe: związane z cyklami wzrostu włosów,
  • Łuszczyca: przewlekła choroba skóry głowy,
  • Łojotok: nadmierna produkcja łoju przez skórę głowy,
  • Atopowe Zapalenie Skóry: stan zapalny skóry, często związany z alergiami.
 

Nasi specjaliści podejmują indywidualne podejście do każdego pacjenta, aby zapewnić najskuteczniejsze metody leczenia i pielęgnacji skóry głowy.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY LECZONE W KLINICE